Mysteerin talviaikataulu

Kirjastoauto MYSTEERI        
SYYSKAUSI  24.7.-22.12. 2017


Kirjastoauto kiertää kouluilla koulupäivinä 21.8. alkaen (ei koulun lomaviikoilla).

MAANANTAI

Pariton viikko: 31.7., 14.8., 28.8., 11.9., 25.9., 9.10., 23.10., 6.11., 20.11., 4.12., 18.12.

08.50-09.40    Marjalan päiväkoti, Aurinkokatu 47  
09.45-12.00    Marjalan koulu, Aurinkokatu 31
12.50-13.05    Äkkiväärän päiväkoti, Äkkiväärä 9
13.15-13.45    Linnunlahden päiväkoti, Heinäpurontie 66  

Parillinen viikko: 7.8., 21.8., 4.9., 18.9., 2.10., 30.10., 13.11., 27.11., 11.12.
09.00-09.25    Kaarikujan hoitokoti, Taanotie 4 B
09.30-10.15    Kiihtelysvaaran koulu, Tohmajärventie 145
11.15-13.00    Rantakylän koulu, Sirkkalantie 12
    
Joka viikko:  
16.00-16.30    Vakkakuja
16.35-16.55    Nuottaniementie 25  HUOM. pariton viikko
16.35-16.50    Lammaskalliontie 12 HUOM. parillinen viikko    
17.00-17.20    Noljakankaari, Roskildenkadun risteys    
17.25-17.45    Noljakankaari 12        
18.15-18.40    Kuuselantie 6                              
18.50-19.45    Ojalankaarto 17    


TIISTAI   

Pariton viikko: 1.8., 15.8., 29.8., 12.9., 26.9.,10.10., 24.10., 7.11., 21.11., 5.12., 19.12.

08.35-08.50    Päiväkoti Tilkkutäkki, Kiikarikatu 36
09.00-09.20    Päiväkoti Hulivili Kirvesmiehenkatu 2  
09.35-10.10    Sinkkolan päiväkoti, Pesolantie 4
10.15-12.40    Noljakan koulu, Noljakankaari 19 (joka viikko)
15.45-16.00    Viertolantien ja Toukolantien risteys

Parillinen viikko: 8.8., 22.8., 5.9., 19.9., 3.10., 31.10., 14.11., 28.11., 12.12.
08.50-09.15    Penttilän päiväkoti, Vehkakuja 4
09.35-10.05    Päiväkoti Touhula, Aurinkotuulentie 6
10.15-12.40    Noljakan koulu, Noljakankaari 19 (joka viikko)
13.30-14.00    Tarpojan päiväkoti, Apajakuja 2

Joka viikko:
16.10-16.40    Utrantori 1
16.50-17.05    Väisälänkatu 4
17.10-17.30    Mustosenkadun ja Hiekkalantien risteys        
18.20-19.10    Koillisväylä, iso bussilevike (Kiikarikadun lähellä)    
19.15-19.45    Koillisväylä 33        


KESKIVIIKKO

Pariton viikko: 2.8., 16.8., 30.8., 13.9., 27.9., 11.10., 25.10., 8.11., 22.11., 20.12.

08.50-09.45    Iiksenvaaran koulu, Ketunpesäntie 1 (joka viikko)
10.00-11.10    Karsikon koulu, Sirkkalantie 12  
11.20-12.10    Kanervalan ja Itä-Suomen koulu, Kaislakatu 2 (joka viikko)
14.30-15.05    Senioripiha, Rauhankatu 1, bussipysäkki  

Parillinen viikko: 26.7., 9.8., 23.8., 6.9., 20.9., 4.10., 18.10., 1.11., 15.11., 29.11., 13.12.
08.50-09.45    Iiksenvaaran koulu, Ketunpesäntie 1 (joka viikko)   
10.00-10.40    Nepenmäen koulu, Rinnekadun puoli
10.55-11.10    Kanervalan päiväkoti, Vanamokatu 24
11.20-12.10    Kanervalan ja Itä-Suomen koulu, Kaislakatu 2  (joka viikko)
14.15-14.50    Päiväkoti Aarrekartta, Karhunputkentie 12
15.00-15.20    Steiner-päiväkoti, Pekkalankatu 7  

Joka viikko:
16.45-17.05    Koivuniemi, Hukanhauta
17.10-17.40    Vehkataival, bussipysäkki
18.00-18.20    Lähdesuonkadun kääntöpaikka    
18.30-19.10    Marjala, Sateenkaaren bussipysäkki        
19.15-19.45    Aurinkokatu 31 (Marjalantori)    


TORSTAI  

Pariton viikko: 3.8., 17.8., 31.8., 14.9., 28.9., 12.10.,26.10., 9.11., 23.11., 7.12., 21.12.

08.35-09.10    Huvikummun päiväkoti, Hömötiaisentie 8
09.15-12.00    Niittylahden koulu, Kummuntie 9  

16.30-16.50    Peltolankatu 4 ammattikoulu
17.00-17.30    Petäikkölänkatu 10
18.00-18.25    Karhunkaari, Karhunkierroksen bussipysäkki
18.30-18.50    Karhunkaari, Artiokadun bussipysäkki
19.00-19.20    Kettuvaarantien ja Tiluskaaren risteys
19.25-19.50    Kissamäentie 2
     
Parillinen viikko: 24.8., 7.9., 21.9., 5.10., 19.10., 2.11., 16.11., 30.11., 14.12.
09.00-19.50    Rekivaaran koulu, Rekivaarantie 41  
10.10-11.40    Suhmuran koulu, Suhmurantie 199  
11.50-12.10    Koivusillantie 158  tarvittaessa!

13.50-14.10    Niittylahdenrannan päiväkoti, Niittylahdentie 297
14.45-15.05    Heinävaarantien ja Mäkeläntien risteys
15.15-15.45    Jakokoskentien ja Koivusaarentien risteys
16.00-16.30    Tervasuontien ja Lakeenjärventien risteys  
16.55-17.15    Ilomantsintie 3526  (Ignatius, bussilevike)
17.50-18.20    Koverontie 17
18.35-19.00    Elma-koti, Revonsonkajantie  59    


PERJANTAI

Joka viikko 25.8. alkaen:

08.35-10.20    Utran koulu, Miilunpolttajantie 13

Pariton viikko: 4.8., 18.8., 1.9.(1. kerta koululla), 15.9., 29.9., 13.10., 27.10., 10.11., 24.11., 8.12., 22.12.
10.30-12.00    Mutalan koulu, Lastenkatu 4    
12.10-12.25    Ollilan päiväkoti Rakentajankatu 25,
12.30-12.45    Puusepänkatu 13

Parillinen viikko: 25.8., 8.9., 22.9., 6.10., 3.11., 17.11., 1.12., 15.12.
10.40-12.00    Karhunmäen koulu, Karhunkaari 28
14.30-15.00    Niinivaaran päiväkoti, Vakkosalmenkatu 11
                     



Puh.  050-592 8126 (auto),  050-442 5773 (työhuone)  

sähköposti: kirjastoauto.joensuu@jns.fi