Runo-Antin aikataulu

Kontiolahden ja Enon autokirjaston palveluajat

10.8.2015 – 3.6.2016

puh. 0500 183 016

Kesäaikataulu 2016

Pariton viikko

* = Pysähdymme tarvittaessa enintään 15 min.


MAANANTAI koulupäivinä

9.00 - 9.20 Metsätähti (Rinnetie 15, Eno)
9.40 - 10.00 Touhutupa (Sahatie 20, Uimaharju)
11.30 - 11.45 Päiväkoti Taikametsä (Kruununtie 2, Lehmo)
11.55 - 12.55 Päiväkoti Peltosirkku (Ellintie 12, Lehmo)

MAANANTAI

15.25 - 15.40     Puntarikaari th (Puntarikoskentie 29, Onttola)    
15.45 - 16.00     Puntarikoskentie Väyrynen (Puntarikoskentie 71, Onttola)
16.10 - 16.25     Kunnasniemi perillä * (Kunnasniementie 109, Onttola)    
16.25 - 16.40     Kunnasniemi ent.kauppa * (Kunnasniementie 95, Onttola)
16.30 - 16.45     Saunasuontie th. * (Kunnasniementie 78, Onttola)
16.40 - 16.55     Äkkijyrkäntie th * (Kunnasniementien ja Äkkijyrkäntien th, Onttola)
17.05 - 17.20     Onttolan koulu (Koulutie 10, Onttola)
17.25 – 17.40    Alakoskentie th * (Puntarikoskentie 3, Onttola)
17.50 - 18.05     Marjosärkäntie * (Marjosärkäntie 24, Joensuu)
18.10 - 18.30     Säteläntie th. (Säteläntie 13, Joensuu)
18.40 - 18.55     Lammintie Lehmo (Kanervakuja 13, Lehmo)
18.55 - 19.10     Virkkula * (Vanha Nurmeksentie 22, Lehmo)
19.15 - 19.30     Kupluskylä Puomi * (Jokirannantie 57, Lehmo)
19.25 - 19.40     Jynkkä * (Jokirannantie 43, Lehmo)
19.35 - 19.45     Jokirannantie 30 * (Jokirannantie 30, Lehmo)
19.45 - 20.00     Kilvenniemi th. * (Jokirannantien ja Kilvenniementien th, Lehmo)


TIISTAI koulupäivinä

8.40 - 9.00 Varparannan ryhmäperh.ph (Varparannantie 44 as. 2, Katajaranta)
9.05 - 10.15 Varparannan koulu  (Riihilahdentie 5, Katajaranta)
11.30 - 13.15 Lehmon koulu (Kylmäojantie 6, Lehmo)

TIISTAI

15.00 - 15.30 Paiholan sairaala (Sairaalantie 6, Paihola)
15.35 - 15.50 Ahokkala Telle * (Paiholantie 17, Paihola)
15.50 - 16.05 Suontauksentie 16 * (Suontauksentie 16, Paihola)
16.05 - 16.20 Suontaus Sainola (Suontauksentie 21, Paihola)
16.25 - 16.40 Palovaarantie th * (Suontauksentie 56, Paihola)
16.45 - 17.05 Jakokoski ent. kauppa (Jakokoskentie 10, Jakokoski)
17.10 - 17.25 Solisevantie th. * (Solisevantie 1, Jakokoski)
17.35 - 17.50 Paihola ent. kauppa (Paiholantie 42, Paihola)
17.55 - 18.10 Paihola Honkanen * (Kuurnan Rantatie 31, Paihola)
18.25 - 18.40 Kollaan Vasama (Kollaantien ja Olli Tiaisentien risteys, Kontioranta)
18.45 - 19.05 Kontioniemi Jussinluodontie (Kintaisentie, Kontioniemi, pysäkki Jussinluodontien ja Lohiluodontien välissä)
19.10 - 19.25 Kontioniemi Vaskiportint.7 *(Vaskiportintie 7, Kontioniemi)
19.25 - 19.40 Satama (Puhakantie 4, Kontiolahti)

 

KESKIVIIKKO koulupäivinä

8.25 - 9.15 Jakokosken koulu (Holoppalantie 2, Jakokoski)
9.30 - 10.20 Ahokkalan koulu (Suontauksentie 2, Paihola)
10.45 - 11.15 Selkien koulu (Selkientie 47, Lehtoi)

12.20 - 12.35 Kulhon koulu (Rekiraitti 9, Kulho)
12.40 - 13.00 Kulhon päiväkoti (Pönkäniementie 4, Kulho)
13.05 - 13.20 Päivähoito Ronja (Iiksenraitti 4, Kulho)

 

TORSTAI koulupäivinä

8.30 - 10.00 Kulho koulu (Rekiraitti 9, Kulho)
10.20 - 11.05 Onttola koulu
11.45 - 13.05 Onttola koulu (Koulutie 10, Onttola)

TORSTAI

14.45 - 15.00     Kellovaarantie th * (Harjulantien ja Uilontien th, Kontiolahti)
15.05 - 15.20     Vihervaarantie th (Mönnintien ja Vihervaarantien th, Jakokoski)
15.35 - 15.50     Mönni Hänninen * (Mönnintie 81, Mönni)
16.05 - 16.20     Lappalantie th.* (Selkientien ja Lappalantien th, Lehtoi)
16.30 - 16.45     Päiväkoti Vellikello * (Selkientie 33, Lehtoi)
16.45 - 17.00     Selkie koulu (Selkientie 47, Lehtoi)
17.20 - 17.35     Särkelä Kettunen (Särkivaarantie 348, Kulho)
17.40 - 17.55     Särkivaaran kylätalo (Kissapurontie 10, Kulho)
18.00 - 18.10     Kulho Rautanet * (Iiksenniityntie 2, Kulho)
18.10 - 18.25     Iiksi perillä * (Iiksenniityntien ja Iiksenjoentien th)
18.25 - 18.40     Iiksi koulun th * (Iiksenniityntie 20, Kulho)
18.40 - 18.55     Puronsuuntie th (Kuurna-Kulhontien ja Puronsuuntien th, Kulho)
19.00 - 19.15     Koivulehdontie th (Kuurna-Kulhontie 80, Kulho)
19.30 - 19.45     Asemakontti * (Asemantie 36, Kontiolahti)
 

PERJANTAI koulupäivinä

8.45 - 12.45 Päiväkoti Päivänpaiste ja Kylmäojan koulu (Pohjatuulentie 6, Lehmo)

PERJANTAI

Pysähdymme tarvittaessa.
Aika on saapumisaika, pysähdysaika enintään 15 min.

14.50  Matovaarantie 51 (Matovaarantie 51, Kontiolahti)
15.20  Hautajärventie th. (Matovaarantien ja Hautajärventien th, Kontiolahti) 
15.50  Bågeberg  (Höytiäisen rantatie 5, Kontiolahti)
16.00  Vesala th.  (Vesalantie 1, Katajaranta)
16.10  Melkinen  (Varparannantie 32, Katajaranta)
16.20  Varparannan palvelukeskus  (Varparannantie 46, Katajaranta)
16.30  Papula th.  (Varparannantie 63, Katajaranta)
16.40  Timolantie th.  (Varparannantie 73, Katajaranta)
16.50  Rantakylä th. (Romppalantie 30, Romppala)
17.20  Karppinen  (Rantakyläntie 71, Romppala)
17.30  Harivaara Ovaskainen (Jerontie 130 ,Kontiolahti)
17.40  Pankavaara Pinokkio  (Jerontie 107, Kontiolahti)
17.50  Rasivaarantie th. (Jerontie 88, Kontiolahti)
18.00  Pankavaara Turunen  (Piilintie 10, Kontiolahti)
18.10  Pankavaara Vattulainen  (Pankavaarantie 5, Kontiolahti)

 

Parillinen viikko

* = Pysähdymme tarvittaessa enintään 15 min.

MAANANTAI

Huolto 7.15 - 14.00

MAANANTAI

15.25 - 15.40 Puntarikaari th (Puntarikoskentie 29, Onttola)
15.45 - 16.00 Puntarikoskentie Väyrynen (Puntarikoskentie 71, Onttola)
16.10 - 16.25 Kunnasniemi perillä * (Kunnasniementie 109, Onttola)
16.25 - 16.40 Kunnasniemi ent.kauppa * (Kunnasniementie 95, Onttola)
16.30 - 16.45 Saunasuontie th. * (Kunnasniementie 78, Onttola)
16.45 - 17.00 Äkkijyrkäntie th.* (Kunnasniementien ja Äkkijyrkäntien th, Onttola)
17.05 - 17.20 Onttolan koulu (Koulutie 10, Onttola)
17.25 – 17.40 Alakoskentie th * (Puntarikoskentie 3, Onttola)
17.50 - 18.05 Marjosärkäntie * (Marjosärkäntie 24, Joensuu)
18.10 - 18.30 Säteläntie th. (Säteläntie 13, Joensuu)
18.40 - 18.55 Lammintie Lehmo (Kanervakuja 13, Lehmo)
18.55 - 19.10 Virkkula * (Vanha Nurmeksentie 22, Lehmo)
19.20 - 19.35 Kilvenniemi th.* (Jokirannantien ja Kilvenniementien th, Lehmo)
19.40 - 20.00 Kylmäojan koulu (Pohjatuulentie 6, Lehmo)

 

TIISTAI koulupäivinä

9.00 - 9.30 Enon tori (Kaltimon Rinne 4, Eno)
9.45 - 12.30 Louhioja koulu (Opinpolku 8, Louhioja)

TIISTAI

15.00 - 15.30  Paihola sairaala  (Sairaalantie 6, Paihola)
15.35 - 15.50  Ahokkala Telle *  (Paiholantie 17, Paihola)
15.50 - 16.05  Suontauksentie 16 *  (Suontauksentie 16, Paihola)
16.05 - 16.20  Suontaus Sainola  (Suontauksentie 21, Paihola)
16.25 - 16.40  Palovaarantie th * (Suontauksentie 56, Paihola)
16.45 - 17.05  Jakokoski ent. kauppa  (Jakokoskentie 10, Jakokoski)
17.10 - 17.25  Solisevantie th. *  (Solisevantie 1,Jakokoski)
17.35 - 17.50  Paihola ent. kauppa  (Paiholantie 42, Paihola)
17.55 - 18.10  Paihola Honkanen *  (Kuurnan Rantatie 31, Paihola)
18.25 - 18.40  Kollaan Vasama  (Kollaantien ja Olli Tiaisentien risteys, Kontioranta)
18.45 - 19.05  Kontioniemi Jussinluodontie  (Kintaisentie, Kontioniemi, pysäkki Jussinluodontien ja Lohiluodontien välissä)
19.10 - 19.25  Kontioniemi Vaskiportint.7 *  (Vaskiportintie 7, Kontioniemi)
19.25 - 19.40  Satama  (Puhakantie 4, Kontiolahti)

 

KESKIVIIKKO koulupäivinä

8.25 - 9.15 Jakokosken koulu (Holoppalantie 2, Jakokoski)
9.30 - 10.20 Ahokkalan koulu (Suontauksentie 2, Paihola)
10.45 - 11.15 Selkien koulu (Selkientie 47, Lehtoi)

12.20 - 12.35 Kulhon koulu (Rekiraitti 9, Kulho)
12.40 - 13.00 Kulhon päiväkoti (Pönkäniementie 4, Kulho)
13.05 - 13.20 Päivähoito Ronja (Iiksenraitti 4, Kulho)

 

TORSTAI koulupäivinä

8.30 - 10.00 Kulho koulu (Rekiraitti 9, Kulho)
10.20 - 11.05 Onttola koulu
11.45 - 13.05 Onttola koulu (Koulutie 10, Onttola)

TORSTAI

14.30 - 14.45  Kuronen  (Eno-Joensuuntie 580, Louhioja)
15.05 - 15.20  Sarvingin ent. kauppa  (Sarvingintie 1441, Sarvinki)
15.25 - 15.40  Kaunisniemi *  (Sarvingintie 1955, Sarvinki)
15.45 - 16.00  Pirttivaara  (Sarvingintie 2155, Sarvinki)
16.05 - 16.15  Aittovaara *  (Revonkyläntie 636, Revonkylä)
16.25 - 16.40  Harvio (Revonkyläntie 1521, Revonkylä)
16.50 - 17.05  Pirilä  (Pirilänvaarantie 47, Revonkylä)
17.25 - 17.50  Kuisma  (Kuismavaarantie 210, Kuismavaara)
17.55 - 18.10  Majoinvaara *  (Luhtapohjantie 1292, Eno)
18.20 - 18.35  Häihänvaara *  (Luhtapohjantie 270, Eno)
18.40 - 18.55  Kindantie *  (Kindanpolku 1, Eno)
19.05 - 19.20  Louhiojan kauppa  (Eno-Joensuuntie 203, Louhioja)


PERJANTAI

8.45 - 9.15 Paihola eskari
9.15 - 9.45 Paihola päiväkoti (Paiholantie 36, Paihola)
10.00 - 10.15 Punaposki (Sammalkatu 7, Lehmo)
10.20 - 10.40 Lehmo päiväkoti (Sammalkatu 4, Lehmo)
10.50 - 11.10 Heramontien päiväkoti (Heramontie 5, Lehmo)
12.10 - 12.30 Mäntytien päiväkoti (Mäntytie 1, Kontiolahti)


14.10 - 14.25 Takavaaran th. (Romppalantie 698, Romppala)
14.35 - 14.50 Lappalainen (Ahvenisentie 1414, Ahveninen)
15.10 - 15.20 Kattilanjoentie (Kattilanjoentie 190, Haapalahti)
15.25 - 15.35 Pakkulintie th (Ukkolanraitti 648, Ukkola)
15.45 - 16.00 Rahkee (Rahkeenraitti 2, Uimaharju)
16.05 - 16.20 Paukkaja (Paukkajanvirta, Paukkaja)
16.30 - 16.45 Kotirannan Palvelukoti (Välskärintie 9, Eno)
17.10 - 17.25 Tavisärkkä (Tavisärkäntie 121, Eno)
17.35 - 17.50 Nurmela (Leppästentie 2, Jakokoski)

Huoltoaika 18.15 -19.00

 

LISÄTIETOJA

Ilmoitamme lomat ja muut mahdolliset seisonta-ajat erikseen.
Sovimme päiväkotien kesäkäynnit erikseen.

ARKIPYHIEN AATTOINA JA JOULUAATON AATTONA AUTOKIRJASTOMME PALVELEE KLO 13.50 SAAKKA

ARKIPYHIÄ OVAT: Uudenvuodenpäivä, Loppiainen, Pitkäperjantai, Vapunpäivä, Helatorstai, Pyhäinpäivä, Itsenäisyyspäivä