Kirjastoauto Mysteerin aikataulu

Kirjastoauto MYSTEERI        

KEVÄTKAUSI  2.1.-29.6. 2018

Kirjastoauto kiertää kouluilla koulupäivinä (ei koulun lomaviikoilla).

MAANANTAI

Pariton viikko: 15.1., 29.1., 12.2., 26.2.,12.3., 26.3., 9.4., 23.4., 7.5., 21.5., 4.6., 18.6.
08.50-09.40    Marjalan päiväkoti, Aurinkokatu 47  
09.45-12.00    Marjalan koulu, Aurinkokatu 31
12.50-13.05    Äkkiväärän päiväkoti, Äkkiväärä 9
13.15-13.45    Linnunlahden päiväkoti, Heinäpurontie 66  

Parillinen viikko: 8.1., 22.1., 5.2., 19.2., 19.3., 16.4., 30.4., 14.5., 28.5., Kaarikuja 11.6., 25.6.
09.00-09.25    Kaarikujan hoitokoti, Taanotie 4 B
09.30-10.15    Kiihtelysvaaran koulu, Tohmajärventie 145
11.15-13.00    Rantakylän koulu, Sirkkalantie 12
    
Joka viikko:  

16.00-16.30    Vakkakuja
16.35-16.55    Nuottaniementie 25  HUOM. pariton viikko
16.35-16.50    Lammaskalliontie 12 HUOM. parillinen viikko    
17.00-17.20    Noljakankaari, Roskildenkadun risteys    
17.25-17.45    Noljakankaari 12        
18.15-18.40    Kuuselantie 6                              
18.50-19.45    Ojalankaarto 17    

TIISTAI   

Pariton viikko: 2.1., 16.1., 30.1., 13.2., 27.2., 13.3., 27.3., 10.4., 24.4., 8.5., 22.5., 5.6., 19.6.   
08.35-08.50    Päiväkoti Tilkkutäkki, Kiikarikatu 36
09.00-09.20    Päiväkoti Hulivili Kirvesmiehenkatu 2  
09.35-10.10    Sinkkolan päiväkoti, Pesolantie 4
10.15-12.40    Noljakan koulu, Noljakankaari 19 (joka viikko)
15.45-16.00    Viertolantien ja Toukolantien risteys

Parillinen viikko: 9.1., 23.1., 6.2., 20.2., 20.3., 3.4., 17.4., 15.5., 29.5., 12.6., 26.6.
08.50-09.15    Penttilän päiväkoti, Vehkakuja 4
09.35-10.05    Päiväkoti Touhula, Aurinkotuulentie 6
10.15-12.40    Noljakan koulu, Noljakankaari 19 (joka viikko)
13.30-14.00    Tarpojan päiväkoti, Apajakuja 2

Joka viikko:
16.10-16.40    Utrantori 1
16.50-17.05    Väisälänkatu 4
17.10-17.30    Mustosenkadun ja Hiekkalantien risteys        
18.20-19.10    Koillisväylä, iso bussilevike (Kiikarikadun lähellä)    
19.15-19.45    Koillisväylä 33        

KESKIVIIKKO

Pariton viikko: 3.1., 17.1., 31.1., 14.2., 28.2., 14.3., 28.3., 11.4., 25.4., 23.5., 6.6., 20.6.   
08.50-09.45    Iiksenvaaran koulu, Ketunpesäntie 1 (joka viikko)
10.00-11.10    Karsikon koulu, Sirkkalantie 12  
11.20-12.10    Kanervalan ja Itä-Suomen koulu, Kaislakatu 2 (joka viikko)
13.30-14.00    Senioripiha, Rauhankatu 1, bussipysäkki  

Parillinen viikko: 10.1., 24.1., 7.2., 21.2., 21.3., 4.4., 18.4., 3.5.,16.5., 30.5., 13.6., 27.6.
08.50-09.45    Iiksenvaaran koulu, Ketunpesäntie 1 (joka viikko)   
10.00-10.40    Nepenmäen koulu, Rinnekadun puoli
10.55-11.10    Kanervalan päiväkoti, Vanamokatu 24
11.20-12.10    Kanervalan ja Itä-Suomen koulu, Kaislakatu 2  (joka viikko)
14.15-14.50    Päiväkoti Aarrekartta, Karhunputkentie 12
15.00-15.20    Steiner-päiväkoti, Pekkalankatu 7  

Joka viikko (paitsi 9.5.):
16.10-16.35    Nepenmäenkatu, bussipysäkki
16.45-17.05    Koivuniemi, Hukanhauta
17.10-17.40    Vehkataival, bussipysäkki
18.00-18.20    Lähdesuonkadun kääntöpaikka    
18.30-19.10    Marjala, Sateenkaaren bussipysäkki        
19.15-19.45    Aurinkokatu 31 (Marjalantori)    

TORSTAI  

Pariton viikko: 4.1., 18.1., 1.2., 15.2., 1.3., 15.3., 29.3., 12.4., 26.4., 24.5., 7.6., 21.6.   
08.35-09.10    Huvikummun päiväkoti, Hömötiaisentie 8
09.15-12.00    Niittylahden koulu, Kummuntie 9  

16.30-16.50    Peltolankatu 4 ammattikoulu
17.00-17.30    Petäikkölänkatu 10
18.00-18.25    Karhunkaari, Karhunkierroksen bussipysäkki
18.30-18.50    Karhunkaari, Artiokadun bussipysäkki
19.00-19.20    Kettuvaarantien ja Tiluskaaren risteys
19.25-19.50    Kissamäentie 2
     
Parillinen viikko: 11.1., 25.1., 8.2., 22.2., 22.3., 5.4., 19.4., 3.5., 17.5., 31.5., 14.6., 28.6.
09.00-09.50    Rekivaaran koulu, Rekivaarantie 41  
10.10-11.40    Suhmuran koulu, Suhmurantie 199  
11.50-12.10    Koivusillantie 158  tarvittaessa!

13.50-14.10    Niittylahdenrannan päiväkoti, Niittylahdentie 297
14.45-15.05    Heinävaarantien ja Mäkeläntien risteys
15.15-15.45    Jakokoskentien ja Koivusaarentien risteys
16.00-16.30    Tervasuontien ja Lakeenjärventien risteys  
16.55-17.15    Ilomantsintie 3526  (Ignatius, bussilevike)
17.50-18.20    Koverontie 17
18.35-19.00    Elma-koti, Revonsonkajantie  59    

PERJANTAI

Joka viikko:
08.35-10.20    Utran koulu, Miilunpolttajantie 13

Pariton viikko: 5.1., 19.1., 2.2., 16.2., 2.3., 16.3., 13.4., 27.4., 11.5., 25.5., 8.6.
10.30-12.00    Mutalan koulu, Lastenkatu 4    
12.10-12.25    Ollilan päiväkoti Rakentajankatu 25,
12.30-12.45    Puusepänkatu 13

Parillinen viikko: 12.1., 26.1., 9.2., 23.2., 23.3., 6.4., 20.4., 4.5., 18.5., 15.6., 29.6.
10.40-12.30    Karhunmäen koulu, Karhunkaari 28
14.30-15.00    Niinivaaran päiväkoti, Vakkosalmenkatu 11
                     
Puh.  050-592 8126 (auto),  050-442 5773 (työhuone)  

sähköposti: kirjastoauto.joensuu@jns.fi