Kirjastoauto Mysteerin aikataulu

Kirjastoauto MYSTEERI        
SYYSKAUSI  30.7.–21.12. 2018

Kirjastoauto kiertää kouluilla koulupäivinä (ei koulun lomaviikoilla).

MAANANTAI

Pariton viikko: 13.8., 27.8., 10.9., 24.9., 8.10., 22.10., 5.11.,19.11., 3.12.,17.12.


08.30-08.55    Päiväkoti Hepokatti, Lehtipojantie 1
09.05-09.45    Marjalan päiväkoti, Aurinkokatu 47  
09.50-12.20     Marjalan koulu, Aurinkokatu 31
13.15-13.45    Linnunlahden päiväkoti, Heinäpurontie 66  

Parillinen viikko: 6.8., 20.8., 3.9., 17.9., 1.10., 29.10., 12.11., 26.11., 10.12.
09.00-09.25     Kaarikujan hoitokoti, Taanotie 4 B
09.30-10.15    Kiihtelysvaaran koulu, Tohmajärventie 145
11.15-13.00    Rantakylän normaalikoulu, Sirkkalantie 12
    
Joka viikko:  
16.15-16.30    Lammaskalliontie 12  
16.35-16.55    Nuottaniementie 25          
17.00-17.15    Noljakankaari, Roskildenkadun risteys    
17.20-17.40    Noljakankaari 12        
18.10-18.30    Kuuselantie 6   
18.40-19.10    Lähdesuonkadun kääntöpaikka
19.20-19.50    Vakkakuja                          


TIISTAI   

Pariton viikko: 14.8., 28.8. 11.9., 25.9., 9.10., 23.10., 6.11., 20.11., 4.12., 18.12.

08.35-08.50    Päiväkoti Tilkkutäkki, Kiikarikatu 36
09.00-09.20    Päiväkoti Hulivili Kirvesmiehenkatu 2  
09.35-10.05    Sinkkolan päiväkoti, Pesolantie 4
10.10-12.30    Noljakan koulu, Noljakankaari 19
13.20-13.35    Äkkiväärän päiväkoti, Äkkiväärä 9  pyydettäessä

Parillinen viikko: 7.8., 21.8., 4.9., 18.9., 2.10., 30.10., 13.11., 27.11., 11.12.
08.50-09.15    Penttilän päiväkoti, Vehkakuja 4
09.35-10.00    Päiväkoti Touhula, Aurinkotuulentie 6
10.10-12.30    Noljakan koulu, Noljakankaari 19  
13.30-13.50    Tarpojan päiväkoti, Apajakuja 2

Joka viikko:
16.10-16.40    Utrantori 1
16.50-17.05    Väisälänkatu 4
17.10-17.30    Mustosenkadun ja Hiekkalantien risteys        
18.30-19.10    Koillisväylä, iso bussilevike (Kiikarikadun lähellä)    
19.15-19.45    Koillisväylä 33        


KESKIVIIKKO

Pariton viikko: 15.8., 29.8., 12.9., 26.9., 10.10., 24.10., 7.11., 21.11., 19.12.
08.50-09.45    Iiksenvaaran koulu, Ketunpesäntie 1
10.00-11.10    Karsikon koulu, Sirkkalantie 12  
11.20-12.00    Kanervalan ja Itä-Suomen koulu, Kaislakatu 2
13.30-14.00    Senioripiha, Rauhankatu 1, bussipysäkki  

Parillinen viikko: 22.8., 5.9., 19.9., 3.10., 31.10., 14.11., 28.11., 12.12.
08.50-09.45    Iiksenvaaran koulu, Ketunpesäntie 1
10.00-10.40    Karsikon koulu, Sirkkalantie 12  
10.50-11.10    Kanervalan päiväkoti, Vanamokatu 24
11.20-12.00    Kanervalan ja Itä-Suomen koulu, Kaislakatu 2  
14.15-14.50    Päiväkoti Aarrekartta, Karhunputkentie 12
15.00-15.20    Steiner-päiväkoti, Pekkalankatu 7  

Joka viikko:
16.10-16.30    Nepenmäenkatu, bussipysäkki
16.40-17.00    Koivuniemi, Hukanhauta  
17.10-17.35    Vehkataival, bussipysäkki    
18.05-18.25    Aurinkokatu 31 (Marjalantori)
18.30-19.00    Marjala, Sateenkaaren bussipysäkki        
19.10-19.45    Ojalankaarto    


TORSTAI

Pariton viikko: 16.8., 30.8., 13.9., 27.9., 11.10., 25.10., 8.11., 22.11., 20.12.

08.20-08.50    Päiväkoti Hukanpesä, Jakokunnantie 3
09.15–09.55    Rekivaaran koulu, Rekivaarantie 41
10.15–11.45    Suhmuran koulu, Suhmurantie 199  

16.30-16.50    Peltolankatu 4 ammattikoulu
17.00-17.30    Petäikkölänkatu 10
18.00-18.25    Karhunkaari, Karhunkierroksen bussipysäkki
18.30-18.50    Karhunkaari, Artiokadun bussipysäkki
19.00-19.20    Kettuvaarantien ja Tiluskaaren risteys
19.25-19.50    Kissamäentie 2
     
Parillinen viikko: 23.8., 6.9., 20.9., 4.10., 1.11., 15.11., 29.11., 13.12.
08.25-09.00    Huvikummun päiväkoti, Hömötiaisentie 8  
09.05–11.05    Niittylahden koulu, Kummuntie 9  
11.15-13.30    Hammaslahden koulu, Niittylahdentie 297 (ruokatauko 12.30-13.00)

15.05-15.25    Heinävaarantien ja Mäkeläntien risteys
15.35-15.55    Jakokoskentien ja Koivusaarentien risteys
16.10-16.30    Tervasuontien ja Lakeenjärventien risteys  
16.55-17.15    Ilomantsintie 3526  (Ignatius, bussilevike)
17.50-18.20    Koverontie 17
18.35-19.00    Elma-koti, Revonsonkajantie  59    

 
PERJANTAI

Joka viikko:

08.35-10.20    Utran koulu, Miilunpolttajantie 13

Pariton viikko: 17.8., 31.8., 14.9., 28.9.,12.10., 26.10., 9.11., 23.11., 7.12., 21.12.
10.30-12.00    Mutalan koulu, Lastenkatu 4    
12.10-12.25    Ollilan päiväkoti Rakentajankatu 25,
12.30-12.45    Viertolantien ja Toukolantien risteys

Parillinen viikko: 24.8., 7.9., 21.9., 5.10., 2.11., 16.11., 30.11.,14.12.
10.40-12.30    Karhunmäen koulu, Karhunkaari 28
14.30-15.00    Niinivaaran päiväkoti, Vakkosalmenkatu 11
                     
Puh.  050-592 8126 (auto),  050-442 5773 (työhuone)  

sähköposti: kirjastoauto.joensuu@joensuu.fi
 

aikataulu pdf-tiedostona