Ketunlenkin aikataulu

 

ILTAREITTIEN AIKATAULU KEVÄT 2017

* = pysähtyy tarvittaessa enintään 15 minuuttia

L = Liperi
O = Outokumpu
P = Polvijärvi

PARITTOMAT VIIKOT

Maanantai
14.55* L                                      Tutjuntie 88 (Svetlanan kauppa)
15.20 - 15.50 L                           Tutjuntie 179 (hoitokoti Onnela)
17.00 - 17.15 L                            Lentoasemantie 29
17.35 - 18.00 L                            Vaivontie 75 (ravintola Gaiju)
18.10 - 18.40 L                            Harmaaniementie 17
18.50* L                                       Vaiviontie 95
19.25 - 19.40 L                            Häyrylahdentie 2

Tiistai
16.40 - 16.55 L                           Kuopiontie/Honkavaarantie
17.05 - 17.30 L                           Sompalammentie (linja-autopysäkki)
18.00 - 18.20 L                           Kirkkoniementie (kääntöpaikka)
18.30 - 19.10 L (joka viikko)       Jyrinlenkki (linja-auton kääntöpaikka)
19.20* L                                      Liperintie/Hyttiläntie

Keskiviikko
14.20 - 14.40 P                           Kierrinluodontie 11
15.00* P                                      Ruvaslahdentie 132 (hoitokoti Ukonhattu)
15.20* P                                      Varosentie 3
15.55 - 16.10 P                           Varosentie 123
16.20 - 16.35 P                           Juuantie 162
16.40* P                                      Juuantie 130
17.15* P                                      Kaavintie 100
17.50* P                                      Kuorevaarantie/Josulantie
18.10 - 18.25 P                           Sotkuma, linja-autopysäkki (Dalla Valle)
18.35* L                                      Kantola 2 (Härkinvaaran puoti)
19.00* L                                      Notkolantie 2

Torstai
13.40 - 14.05 O                          Teollisuuskatu 3 (toimintakeskus Nirunaru)
14.20 - 14.40 O                          Virkkulantie (Hovikumpu)
14.45 - 15.05 O                          Kuopiontie 136 (Härkönevantie 1)
15.10 - 15.30 O                          Mykymäentie 1 (Palorannan hoitokoti)
16.05 - 16.15 O                          Multikankaantie 16
16.30 - 16.50 O                          Varislahdentie/Takkulantie
17.00 - 17.10 O                          Rikkarannantie 175
17.15 - 17.25 O                          Rikkarannantie 140
17.25* O                                     Rikkarannantie 134
17.40 - 17.50 O                          Rikkarannantie 125
17.55 - 18.10 O                          Rikkarannantie 117
18.15* O                                     Kuminvaarantie 59 (Lähtevän ent. koulu)
18.30 - 18.45 O                          Kuminvaarantie/Ruunakiventie
18.50* O                                     Kuminvaarantie 25
19.05* O                                     Kuopiontie/Viuruniementie (linja-autopysäkki)


PARILLISET VIIKOT

Maanantai
14.05* L                                    Sotkumantie 5 (ent. kauppa)
14.35 - 14.50 O                         Suvisrannantie 41
15.00 - 15.15 O                         Herneahontie 4
15.20 - 15.35 O                         Herneahontie 36
15.50 - 16.00 O                         Lösmäntie 9
16.05 * O                                  Viuruniementie/Pohjoiskyläntie     Huom. muutos!  
16.30 * O                                  Viuruniementie 109 (ent. koulu)    Huom. muutos!
17.05 - 17.20 L                         Korpivaarantie 51
17.30 - 17.50 L                         Kaatamontie/Varkaudentie
18.00 - 18.10 L                         Ristinpohjantie 29
18.25 - 18.40 L                         Kaatamontie 55
19.00 - 19.15 L                         Suurjoentie 2 (Leppälahden kylätalo)
19.25 - 19.40 L                         Heinävedentie 79

Tiistai
16.00 - 16.20 L                        Mattisenlahdentie 124
16.30 - 16.40 L                        Sormulansalontie 18
16.45 - 17.00 L                        Sormulansalontie 6
17.05 - 17.20 L                        Kolmikanta 8 (ent. kauppa)
18.00 - 18.20 L                        Tykkiura/Marssiura
18.30 - 19.10 L (joka viikko)    Jyrinlenkki (linja-auton kääntöpaikka)
19.15 - 19.35 L                        Patteristontie/Iltalomantie

Keskiviikko
14.50 - 15.05 O                      Sätöksentie 12 (ent. koulu)
15.15* O                                 Mustanjoentie 24
15.40* O                                 Kaavintie 134
16.05 - 16.15 O                      Töriseväntie 20
16.20* O                                 Töriseväntie/Tammentie
16.45 - 17.00 O                      Vuonoksentie 29
17.10 - 17.25 O                      Polvijärventie 86
17.40 - 17.55 O                      Laikanlahdenti 67
18.00* O                                 Laikanlahdentie 54
18.20 - 18.35 O                      Laikanlahdentie 6
18.40* O                                 Harmaasalontie 32 A
19.00* O                                 Sätöksentie 73 (Väliharjun perhekoti)

Torstai
15.20 - 15.35 O                     Jokipohjankatu 25 (palvelukoti Kuntola)
15.45 - 16.00 O                     Kuopiontie 58
16.35 - 16.50 O                     Juholantie 24
17.00 - 17.15 O                     Maljasalmentie 94
17.15* O                                Maljasalmentie 83
17.35 - 17.50 O                     Valkeavaarantie 64
18.05* O                                Mineraalintie 25
18.20* O                                Maljasalmentie 64
18.40 - 18.50 O                     Maljasalmentie 21
18.55 - 19.05 O                     Kuopiontie 101 (Kuusjärven Herkku)