Kirjastoauton reittiaikataulu kevät/kesä 2018

Kirjastoauto osallistuu ke 6.6. Pielisen museon perinnepäivään. Kyseisen päivän reitti on peruttu ja asiakkaille ilmoitetaan asiasta.

MAANANTAI PARITON VIIKKO

Kirjastoauton huoltopäivä

 

1B KOLI

4.6., 16.7., 30.7., 27.8., 24.9., 22.10., 19.11., 17.12. (neljän viikon välein)
11.15- 12.25 Kolin koulu
12.30- 12.40 Ylä-Kolintie th.
13.15- 13.25 Hattusaari 16
14.00- 14.10 Niinilahdentie 100
15.15- 15.35 Lahnalammentie 30
15.40- 15.50 Lahnalammentie 20
16.00- 16.15 Koli, kauppa

 

TIISTAI PARITON VIIKKO

2A PÄIVÄKOTIREITTI 
08.15- 09.15 Partalanmäen päiväkoti, Jokikatu
09.20- 09.40 Partalanmäen leikkikenttä, Harjukuja
09.45- 10.00 Suotie, leikkikenttä
10.20- 11.00 Päiväkoti Orava, Oravatie 1 rak. 2.

 

2B VUONISJÄRVI - VUONISLAHTI
14.20- 14.30 Vuonisjärvi, Vehkalampi 10
15.30- 15.45 Läpikäytäväntie 79
15.50- 16.05 Läpikäytäväntie, Kelvänjärvi th.
16.10- 16.20 Läpikäytäväntie 43
16.25- 16.40 Läpikäytäväntie 8
16.50- 17.10 Vuonislahdentie 181, Kukko
17.25- 17.40 Tiensuuntie 96
18.00- 18.25 Oravatie 1

 

KESKIVIIKKO PARITON VIIKKO

3A KOULUREITTI
08.00- 10.30 Rantalan koulu

 

3B SILTAVAARA - VIEKI
12.30- 13.00 Närhitie 3, Lieksakoti
13.15- 13.25 Yläviekintie 83
13.50- 14.00 Yläviekintie 125
14.30- 14.40 Yläviekintie 199
14.50- 15.00 Kannelkoskentie, kirkon parkkipaikka
15.10 -15.20 Savipuro 2

15.30- 15.45 Egyptinkorventie 63
16.20- 16.30 Kuohatintie 47
16.30- 16.45 Siltavaara, ent. kauppa
17.00- 17.15 Kannelkoskentie 32
17.30- 17.45 Vieki, Sinisalmen kauppa

 

TORSTAI PARITON VIIKKO

4A KOULUREITTI
08.00- 09.30 Jamalin koulu

10.15- 10.30 Kalevankatu 36, Tiitiäiset

 

4B PANKAKOSKI-RUUNAA-HATTUVAARA
12.00- 12.30 Pankakoskentie 3, K-Market
12.35- 12.45 Pankakoskentie, Petronkatu th.
13.05- 13.15 Ruunaantie 124
13.20- 13.30 Ruunaantie 107
14.00- 14.10 Hattuvaarantie, Pentujärvi th.
14.20- 14.30 Hattuvaarantie 277, Hatun pirtti
14.55- 15.10 Loma-Kitsi, Kitsintie 86 A
16.15- 16.25 Hattuvaarantie 287c
16.35- 16.45 Ritovaarantie 18
16.50- 17.00 Hattuvaarantie 250
17.30- 18.30 Pankakoskentie 3, K-Market

 

PERJANTAI PARITON VIIKKO

5A KOULUREITTI
08.15- 09.30 Vuoniskylien koulu ja ryhmäperhepäiväkoti

 

5B EMO - JAAKONVAARA
12.30- 12.40 Emontie 60
13.30- 13.45 Sokojärventie 57
14.15- 14.30 Höntönvaarantie 70

14.40- 14.50 Jaakonvaarantie 231
14.50- 15.00 Jaakonvaarantie 243
15.15- 15.30 Särkivaarantie 27
16.15- 16.30 Jaakonvaarantie 30
17.10- 17.25 Koiravaarantie 49
17.50- 18.15 Koivulantie 1

 

MAANANTAI PARILLINEN VIIKKO

6B RUOSMA - NURMIJÄRVI
12.45- 13.00 Harjupellontie 5, Harjupirtti 
13.30- 13.45 Saarivaarantie 48, Kirsikoti
14.20- 14.40 Nurmijärventie 155
15.00- 15.20 Rastinjärventie 225
15.35- 15.50 Tolkeentie 39
16.00- 16.15 Tolkeentie 2
16.25- 16.40 Rastinjärventie 264
16.50- 17.00 Rastinjärventie 166

17.05- 17.15 Viitakoski 33

17.50- 18.10 Nurmijärventie, Löpöntie th.

 

TIISTAI PARILLINEN VIIKKO

7B KELVÄ - VUONISLAHTI
12.20- 12.30 Sarkkilantie 29
12.40- 13.00 Sarkkilantie 58
13.10- 13.20 Sarkkilantie 95
13.45- 14.00 Siikaniemi 16
14.05- 14.20 Vuonislahdentie, Lapalientie th.
15.10- 15.30 Pykäläkorventie 15
15.50- 16.05 Kelvänkylätie, Museotie th.
16.10- 16.20 Kelväntie 282
16.50- 17.10 Vuonislahdentie 181, Kukko
17.10- 17.20 Vuonislahdentie 165
17.50- 18.15 Oravatie 1


KESKIVIIKKO PARILLINEN VIIKKO

8B MÄTÄSVAARA - VIEKI 
12.15- 12.30 Syvälahti 11
12.40- 13.00 Syvälahti 29
13.05- 13.15 Syvälahti 6
13.30- 13.45 Vaaraniementie 69
14.30- 14.45 Varpasentie, Linnava th.
15.00- 15.10 Varisvaarantie 20
15.15- 15.35 Varisvaarantie 37

15.45- 15.55 Mätäsvaaran ent. kauppa
16.00- 16.10 Sertinvaara 12

16.15- 16.25 Sertinvaara 19
17.20- 17.35 Nurmeksentie 174

17.50- 18.05 Kotola, Sahatien ja Keskitien risteys

 

TORSTAI PARILLINEN VIIKKO

9B PANKAKOSKI-VIENSUU-PANKAKOSKI
12.00- 12.30 Pankakoskentie 3, K-Market
13.10- 13.25 Lieksan Kristillinen Opisto
13.40- 13.50 Viensuuntie 7
14.10- 14.30 Viensuuntie, Kuivasalmentie th.
14.40- 14.55 Joensuunniemi 21
15.30- 15.45 Kantelelahdentie 17
15.55- 16.10 Murtoranta 12
16.10- 16.20 Murtoranta 8
16.25- 16.40 Kylänlahdentie, Kantelelahden th.
16.45- 16.55 Kylänlahdentie 16
17.05- 17.15 Vartialantie 16B
17.45- 18.30 Pankakoskentie 3, K-Market

 

PERJANTAI PARILLINEN VIIKKO

10B SAVOLANVAARA
12.20- 12.35 Niitty-Jamalintie 6
12.45- 12.55 Niitty-Jamalintie 47
13.25- 13.40 Nurmeksentie 209
14.05- 14.20 Viekinjärventie, Jongunjoentie th.
15.00- 15.15 Uudenkyläntie, Jokelan th.
15.20- 15.35 Savolanvaarantie 17
16.25- 16.40 Tervakankaantie 46
16.45- 17.00 Yläviekintie 56
17.05- 17.15 Yläviekintie 40

 

Päivitetty 17.05.2018