Lieksan kirjastoauton reittiaikataulu 25.9.2017 alkaen

MAANANTAI PARITON VIIKKO

Kirjastoauton huoltopäivä

1B KOLI
(neljän viikon välein: 25.9., 23.10., 20.11., 18.12.)
11.15- 12.25 Kolin koulu
12.30- 12.40 Ylä-Kolintie th., "Ryynänen"
13.15- 13.25 Hattusaari 16
14.00- 14.10 Niinilahdentie 100
14.35- 14.55 Savikyläntie 45
15.15- 15.35 Lahnalammentie 30
15.40- 15.50 Lahnalammentie 20
16.00- 16.15 Koli, kauppa


TIISTAI PARITON VIIKKO

2A PÄIVÄKOTIREITTI
 
08.15- 09.15 Partalanmäen päiväkoti, Jokikatu
09.20- 09.40 Partalanmäen leikkikenttä, Harjukuja
09.45- 10.00 Suotie, leikkikenttä
10.20- 11.00 Päiväkoti Orava, Oravatie 1 rak. 2.
 

2B VUONISJÄRVI - VUONISLAHTI
14.20- 14.30 Vuonisjärvi, Vehkalampi 10
15.30- 15.45 Läpikäytäväntie 79
15.50- 16.05 Läpikäytäväntie, Kelvänjärvi th.
16.10- 16.20 Läpikäytäväntie 43
16.25- 16.40 Läpikäytäväntie 8
16.50- 17.10 Vuonislahdentie 181, Kukko
17.25- 17.40 Tiensuuntie 96
18.00- 18.25 Oravatie 1


KESKIVIIKKO PARITON VIIKKO

3A KOULUREITTI
08.00- 10.30 Rantalan koulu
 

3B SILTAVAARA - VIEKI
12.30- 13.00 Närhitie 3, Lieksakoti
13.15- 13.25 Yläviekintie 83
13.50- 14.00 Yläviekintie 125
14.30- 14.40 Yläviekintie 199
14.50- 15.00 Kannelkoskentie, kirkon parkkipaikka
15.30- 15.40 Savipuro 2
16.20- 16.30 Kuohatintie 47
16.30- 16.45 Siltavaara, ent. kauppa
17.00- 17.15 Kannelkoskentie 32
17.30- 17.45 Vieki, Sinisalmen kauppa
18.15- 18.30 Tervakankaantie 7


TORSTAI PARITON VIIKKO

4A KOULUREITTI
08.00- 09.30 Jamalin koulu
09.40- 10.00 Vartialantie 16B
10.15- 10.30 Kalevankatu 36, Tiitiäiset


4B PANKAKOSKI-RUUNAA-HATTUVAARA
12.00- 12.30 Pankakoskentie 3, K-Market
12.35- 12.45 Pankakoskentie, Petronkatu th.
13.05- 13.15 Ruunaantie 124
13.20- 13.30 Ruunaantie 107
14.00- 14.10 Hattuvaarantie, Pentujärvi th.
14.20- 14.30 Hattuvaarantie 277, Hatun pirtti
14.55- 15.10 Loma-Kitsi, Kitsintie 86 A
16.15- 16.25 Hattuvaarantie 287c
16.35- 16.45 Ritovaarantie 18
16.50- 17.00 Hattuvaarantie 250
17.30- 18.30 Pankakoskentie 3, K-Market


PERJANTAI PARITON VIIKKO

5A KOULUREITTI

08.15- 09.30 Vuoniskylien koulu ja ryhmäperhepäiväkoti
 

5B EMO - JAAKONVAARA
12.30- 12.40 Emontie 60
13.30- 13.45 Sokojärventie 57
14.15- 14.30 Höntönvaarantie 70
14.40- 14.50 Jaakonvaarantie 231
14.50- 15.00 Jaakonvaarantie 243
15.15- 15.30 Särkivaarantie 27
16.15- 16.30 Jaakonvaarantie 30
17.10- 17.25 Koiravaarantie 49
17.50- 18.15 Koivulantie 1


MAANANTAI PARILLINEN VIIKKO

6B RUOSMA - NURMIJÄRVI
12.45- 13.00 Harjupellontie 5, Harjupirtti 
13.30- 13.45 Saarivaarantie 48, Kirsikoti
14.20- 14.40 Nurmijärventie 155
15.00- 15.20 Rastinjärventie 225
15.35- 15.50 Tolkeentie 39
16.00- 16.15 Tolkeentie 2
16.25- 16.40 Rastinjärventie 264
16.50- 17.00 Rastinjärventie 166
17.05- 17.15 Viitakoski 33
17.15- 17.25 Huhmarniemi 9
17.30- 17.40 Nurmijärventie 148, rivitalo
17.50- 18.10 Nurmijärventie, Löpöntie th.


TIISTAI PARILLINEN VIIKKO

7B KELVÄ - VUONISLAHTI
12.20- 12.30 Sarkkilantie 29
12.40- 13.00 Sarkkilantie 58
13.10- 13.20 Sarkkilantie 95
13.45- 14.00 Siikaniemi 16
14.05- 14.20 Vuonislahdentie, Lapalientie th.
14.50- 15.00 Pohjantie 39
15.10- 15.30 Pykäläkorventie 15
15.50- 16.05 Kelvänkylätie, Museotie th.
16.10- 16.20 Kelväntie 282
16.50- 17.10 Vuonislahdentie 181, Kukko
17.10- 17.20 Vuonislahdentie 165
17.50- 18.15 Oravatie 1


KESKIVIIKKO PARILLINEN VIIKKO

8B
MÄTÄSVAARA - VIEKI 
12.15- 12.30 Syvälahti 11
12.40- 13.00 Syvälahti 29
13.05- 13.15 Syvälahti 6
13.30- 13.45 Vaaraniementie 69
14.30- 14.45 Varpasentie, Linnava th.
15.00- 15.10 Varisvaarantie 20
15.15- 15.35 Varisvaarantie 37
15.45- 15.55 Mätäsvaaran ent. kauppa
16.00- 16.10 Sertinvaara 12
16.15- 16.25 Sertinvaara 19
17.20- 17.35 Nurmeksentie 174
17.50- 18.05 Kotola, Sahatien ja Keskitien risteys



TORSTAI PARILLINEN VIIKKO

9B PANKAKOSKI-VIENSUU-PANKAKOSKI

12.00- 12.30 Pankakoskentie 3, K-Market
13.10- 13.25 Lieksan Kristillinen Opisto
13.40- 13.50 Viensuuntie 7
14.10- 14.30 Viensuuntie, Kuivasalmentie th.
14.40- 14.55 Joensuunniemi 21
15.30- 15.45 Kantelelahdentie 17
15.55- 16.10 Murtoranta 12
16.10- 16.20 Murtoranta 8
16.25- 16.40 Kylänlahdentie, Kantelelahden th.
16.45- 16.55 Kylänlahdentie 16
17.05- 17.15 Vartialantie 16B
17.45- 18.30 Pankakoskentie 3, K-Market


PERJANTAI PARILLINEN VIIKKO

10B SAVOLANVAARA

12.20- 12.35 Niitty-Jamalintie 6
12.45- 12.55 Niitty-Jamalintie 47
13.25- 13.40 Nurmeksentie 209
14.05- 14.20 Viekinjärventie, Jongunjoentie th.
15.00- 15.15 Uudenkyläntie, Jokelan th.
15.20- 15.35 Savolanvaarantie 17
16.25- 16.40 Tervakankaantie 46
16.45- 17.00 Yläviekintie 56
17.05- 17.15 Yläviekintie 40



Päivitetty 24.10.2017