Runo-Antin aikataulu

Kontiolahden ja Enon autokirjaston palveluajat

13.8.2018 – 1.6.2019
 
vaarakirjastot.fi/runo-antti
p. 0500 183016
sähköposti kirjastoauto.kontiolahti@joensuu.fi


PARITON VIIKKO

* = Pysähdymme enintään 15 min., jos pysäkillä asiakkaita

MAANANTAI koulupäivinä
 
09.05 – 09.25    Kivenpyörittäjän toim.keskus     (Murikantie 91, Ahveninen)
09.40 - 10.00     Touhutupa     (Sahatie 20, Uimaharju)
11.30 - 11.45     Päiväkoti Taikametsä     (Kruununtie 2, Lehmo)
11.55 - 12.55     Päiväkoti Peltosirkku     (Ellintie 12, Lehmo)

MAANANTAI
 
15.25 - 15.40     Puntarikaari th (Puntarikoskentie 29, Onttola)    
15.45 - 16.00     Puntarikoskentie Väyrynen     (Puntarikoskentie 71, Onttola)
16.10 - 16.25     Kunnasniemi perillä *        (Kunnasniementie 109, Onttola)    
16.25 - 16.40     Kunnasniemi ent.kauppa *     (Kunnasniementie 95, Onttola)
16.30 - 16.45     Saunasuontie th. * (Kunnasniementie 78, Onttola)
16.40 - 16.55     Äkkijyrkäntie th * (Kunnasniementien ja Äkkijyrkäntien th, Onttola)
17.05 - 17.20     Onttolan koulu     (Koulutie 10, Onttola)
17.25 – 17.40    Alakoskentie th *     (Puntarikoskentie 3, Onttola)
17.50 - 18.05     Marjosärkäntie *     (Marjosärkäntie 24, Joensuu)
18.10 - 18.30     Säteläntie th.     (Säteläntie 13, Joensuu)
18.40 - 18.55     Lammintie Lehmo     (Kanervakuja 13, Lehmo)
18.55 - 19.10     Virkkula *     (Vanha Nurmeksentie 22, Lehmo)
19.15 - 19.30     Kupluskylä Puomi *     (Jokirannantie 57, Lehmo)
19.35 - 19.45     Jokirannantie 30 *     (Jokirannantie 30, Lehmo)
19.45 - 20.00     Kilvenniemi th. * (Jokirannantien ja Kilvenniementien th, Lehmo)

TIISTAI koulupäivinä

09.05 - 10.15     Varparannan koulu     (Riihilahdentie 5, Katajaranta)
11.30 - 13.15     Kontioniemen koulu     (Jääkärintie 2, Kontioniemi)

TIISTAI

15.00 - 15.30     Paiholan sairaala     (Sairaalantie 6, Paihola)
15.35 - 15.50     Ahokkala Telle *     (Paiholantie 17, Paihola)
15.50 - 16.05     Suontauksentie 16 *     (Suontauksentie 16, Paihola)
16.05 - 16.20     Suontaus Sainola     (Suontauksentie 21, Paihola)
16.25 - 16.40     Palovaarantie th * (Suontauksentie 56, Paihola)
16.45 - 17.05     Jakokoski ent. kauppa (Jakokoskentie 10, Jakokoski)
17.10 - 17.25     Solisevantie th. * (Solisevantie 1,Jakokoski)
17.35 - 17.50     Paihola ent. kauppa    (Paiholantie 42, Paihola)
17.55 - 18.10     Paihola Honkanen *    (Kuurnan Rantatie 31, Paihola)
18.25 - 18.40     Kollaan Vasama (Kollaantien ja Olli Tiaisentien risteys, Kontioniemi)
18.45 - 19.05     Kontioniemi Jussinluodontie     (Kintaisentie, Kontioniemi, pysäkki Jussinluodontien ja Lohiluodontien välissä)
19.25 - 19.40     Satama     (Puhakantie 4, Kontiolahti)

KESKIVIIKKO koulupäivinä

08.45 - 12.45     Päiväkoti Päivänpaiste ja Kylmäojan koulu (Pohjatuulentie 6, Lehmo)

KESKIVIIKKO

Pysähdymme tarvittaessa.
Aika on saapumisaika, pysähdysaika enintään 15 min.

14.50 Matovaarantie 51           (Matovaarantie 51, Kontiolahti)
15.20 Hautajärventie th.            (Matovaarantien ja Hautajärventien th, Kontiolahti)
15.50 Bågeberg            (Höytiäisen rantatie 5, Kontiolahti)
16.00 Vesala th.            (Vesalantie 1, Katajaranta)
16.10 Melkinen            (Varparannantie 32, Katajaranta)
16.20 Varparannan palvelukeskus            (Varparannantie 46, Katajaranta)
16.30 Papula th.            (Varparannantie 63, Katajaranta)
16.40 Timolantie th.            (Varparannantie 73, Katajaranta)
16.50 Rantakylä th.            (Romppalantie 30, Romppala)
17.20 Romppalan kylätalo            (Romppalantie 64, Kontiolahti)
17.30 Harivaara Ovaskainen            (Jerontie 130,Kontiolahti)
17.40 Pankavaara Pinokkio            (Jerontie 107, Kontiolahti)
17.50 Rasivaarantie th.            (Jerontie 88, Kontiolahti)
18.00 Pankavaara Turunen            (Piilintie 10, Kontiolahti)
18.10 Pankavaara Vattulainen            (Pankavaarantie 5, Kontiolahti


TORSTAI koulupäivinä
 
08.30 - 10.00     Kulho koulu    (Rekiraitti 9, Kulho)
10.20 - 12.30     Onttola koulu    (Koulutie 10, Onttola)

TORSTAI

14.45 - 15.00     Kellovaarantie th * (Harjulantien ja Uilontien th, Kontiolahti)
15.05 - 15.20    Vihervaarantie th (Mönnintien ja Vihervaarantien th, Jakokoski)
15.20 - 15.35    Kaaritie (Kaaritie 9, Mönni)
15.35 - 15.50     Mönni Hänninen *     (Mönnintie 81, Mönni)
16.05 - 16.20    Lappalantie th.*    (Selkientien ja Lappalantien th, Lehtoi)
16.30 - 16.45     Päiväkoti Vellikello *    (Selkientie 33, Lehtoi)
16.45 - 17.00     Selkien koulu    (Selkientie 47, Lehtoi)
17.20 - 17.35     Särkelä Kettunen    (Särkivaarantie 348, Kulho)
17.40 - 17.55     Särkivaaran kylätalo    (Kissapurontie 10, Kulho)
18.00 - 18.10     Kulho Rautanet *    (Iiksenniityntie 2, Kulho)
18.10 - 18.25     Iiksi perillä *    (Iiksenniityntien ja Iiksenjoentien th)
18.25 - 18.40     Iiksi koulun th *    (Iiksenniityntie 20, Kulho)
18.40 - 18.55     Puronsuuntie th (Kuurna-Kulhontien ja Puronsuuntien th, Kulho)
19.00 - 19.15     Koivulehdontie th     (Kuurna-Kulhontie 80, Kulho)
19.30 - 19.45     Asemakontti *    (Asemantie 36, Kontiolahti)


PERJANTAI koulupäivinä

08.25 - 09.15     Jakokosken koulu    (Holoppalantie 2, Jakokoski)
09.30 - 10.20     Ahokkalan koulu    (Suontauksentie 2, Paihola)
10.45 - 11.15     Selkien koulu    (Selkientie 47, Lehtoi)
12.40 - 13.00     Kulhon päiväkoti    (Pönkäniementie 4, Kulho)
13.05 - 13.20     Päivähoito Ronja    (Iiksenraitti 4, Kulho)


PERJANTAI kirjaston remontin ajan

15.00 – 18.00    Kontiolahden kirjaston parkkipaikka
    (Puutarhatie 5, Kontiolahti)

PARILLINEN VIIKKO

* = Pysähdymme enintään 15 min., jos pysäkillä asiakkaita

MAANANTAI

Huolto 7.15 – 14.00

15.25 - 15.40     Puntarikaari th (Puntarikoskentie 29, Onttola)
15.45 - 16.00     Puntarikoskentie Väyrynen    (Puntarikoskentie 71, Onttola)
16.10 - 16.25     Kunnasniemi perillä *    (Kunnasniementie 109, Onttola)
16.25 - 16.40     Kunnasniemi ent.kauppa *    (Kunnasniementie 95, Onttola)
16.30 - 16.45     Saunasuontie th. * (Kunnasniementie 78, Onttola)
16.40 - 16.55     Äkkijyrkäntie th.* (Kunnasniementien ja Äkkijyrkäntien th, Onttola)
17.05 - 17.20     Onttolan koulu     (Koulutie 10, Onttola)
17.25 – 17.40    Alakoskentie th *     (Puntarikoskentie 3, Onttola)
17.50 - 18.05     Marjosärkäntie *     (Marjosärkäntie 24, Joensuu)
18.10 - 18.30     Säteläntie th.     (Säteläntie 13, Joensuu)
18.40 - 18.55     Lammintie Lehmo     (Kanervakuja 13, Lehmo)
18.55 - 19.10     Virkkula *     (Vanha Nurmeksentie 22, Lehmo)
19.20 - 19.35     Kilvenniemi th.* (Jokirannantien ja Kilvenniementien th, Lehmo)
19.40 - 20.00     Kylmäojan koulu     (Pohjatuulentie 6, Lehmo)


TIISTAI koulupäivinä

08.30 - 08.55     Enon tori     (Kaltimon Rinne 4, Eno)
09.00 - 09.30     Metsätähti     (Rinnetie 15, Eno)
09.45 - 12.30     Louhiojan koulu     (Opinpolku 8, Louhioja)


TIISTAI
 
15.00 - 15.30     Paihola sairaala     (Sairaalantie 6, Paihola)
15.35 - 15.50     Ahokkala Telle *    (Paiholantie 17, Paihola)
15.50 - 16.05     Suontauksentie 16 *    (Suontauksentie 16, Paihola)
16.05 - 16.20     Suontaus Sainola    (Suontauksentie 21, Paihola)
16.25 - 16.40     Palovaarantie th * (Suontauksentie 56, Paihola)
16.45 - 17.05     Jakokoski ent. kauppa    (Jakokoskentie 10, Jakokoski)
17.10 - 17.25     Solisevantie th. *    (Solisevantie 1,Jakokoski)
17.35 - 17.50     Paihola ent. kauppa    (Paiholantie 42, Paihola)
17.55 - 18.10     Paihola Honkanen *    (Kuurnan Rantatie 31, Paihola)
18.25 - 18.40     Kollaan Vasama (Kollaantien ja Olli Tiaisentien th, Kontiloniemi)
18.45 - 19.05     Kontioniemi Jussinluodontie    (Kintaisentie, Kontioniemi, pysäkki Jussinluodontien ja Lohiluodontien välissä)
19.25 - 19.40     Satama     (Puhakantie 4, Kontiolahti)


KESKIVIIKKO koulupäivinä
 
08.30 - 08.50     Paihola päiväkoti     (Paiholantie 36, Paihola)
09.00 - 09.15     Punaposki     (Sammalkatu 7, Lehmo)
09.20 - 09.40     Päiväkoti Aurinkokello     (Sammalkatu 4, Lehmo)
09.50 - 10.10     Päiväkoti Pesäpuu     (Heramontie 5, Lehmo)
10.15 - 11.45     Lehmon koulu     (Kylmäojantie 6, Lehmo)

KESKIVIIKKO

14.10 - 14.25     Moissee     (Romppalantie 698, Romppala)
14.35 - 14.50     Lappalainen     (Ahvenisentie 1414, Ahveninen)
15.10 - 15.20     Kattilanjoentie    (Kattilanjoentie 190, Haapalahti)
15.25 - 15.35     Pakkulintie th    (Ukkolanraitti 648, Ukkola)
15.45 - 16.00     Rahkee    (Rahkeenraitti 2, Uimaharju)
16.05 - 16.20     Paukkaja (Paukkajanvirta, Paukkaja)
16.30 - 16.45     Karhunsalo    (Karhunsalontie 160, Eno)
16.50 - 17.05     Louhiojan koulun pysäkki     (Opinpolku 8, Louhioja)
17.10 - 17.25     Tavisärkkä    (Tavisärkäntie 121, Eno)
17.35 - 17.50     Nurmela    (Leppästentie 2, Jakokoski)

Huoltoaika 18.15 -19.00

TORSTAI koulupäivinä
 
08.30 - 10.00     Kulho koulu    (Rekiraitti 9, Kulho)
10.20 - 12.30     Onttola koulu    (Koulutie 10, Onttola)

TORSTAI
 
14.30 - 14.45     Kuronen    (Eno-Joensuuntie 580, Louhioja)  
15.05 - 15.20     Sarvingin ent. kauppa *    (Sarvingintie 1441, Sarvinki)
15.25 - 15.40     Kaunisniemi *    (Sarvingintie 1955, Sarvinki)
15.45 - 16.00     Pirttivaara    (Sarvingintie 2155,Sarvinki)
16.05 - 16.15     Aittovaara *    (Revonkyläntie 636,Revonkylä)
16.25 - 16.40     Harvio    (Revonkyläntie 1521, Revonkylä)
16.50 - 17.05     Pirilä    (Pirilänvaarantie 47, Revonkylä)
17.25 - 17.50     Kuisma    (Kuismavaarantie 210, Kuismavaara)
17.55 - 18.10     Majoinvaara *    (Luhtapohjantie 1292, Eno)
18.20 - 18.35     Häihänvaara *    (Luhtapohjantie 270, Eno)
18.40 - 18.55     Kirkkotie *    (Kirkkotie 15, Eno)
19.05 - 19.20     Koivumetsäntie    (Koivumetsäntie 8, Louhioja )


PERJANTAI koulupäivinä

08.25 - 09.15     Jakokosken koulu    (Holoppalantie 2, Jakokoski)
09.30 - 10.20     Ahokkalan koulu    (Suontauksentie 2, Paihola)
10.45 - 11.15     Selkien koulu    (Selkientie 47, Lehtoi)
12.20 - 12.40    Päiväkoti Touhula Multimäki     (Haravakatu 4, Joensuu)
12.40 - 13.00     Kissamäen päiväkoti     (Innantie 6, Joensuu)


PERJANTAI kirjaston remontin ajan

15.00 – 18.00    Kontiolahden kirjaston parkkipaikka    (Puutarhatie 5, Kontiolahti)


LISÄTIETOJA AIKATAULUUN

Ilmoitamme lomat ja muut mahdolliset seisonta-ajat erikseen. Sovimme erikseen päiväkotien kesäkäynnit.

ARKIPYHIEN AATTOINA SEKÄ JOULUN JA JUHANNUKSEN AATON AATTOINA KIRJASTOAUTO EI AJA ILTAREITTEJÄ.

ARKIPYHIÄ OVAT: uudenvuodenpäivä, loppiainen, pitkäperjantai, vapunpäivä, helatorstai, pyhäinpäivä, itsenäisyyspäivä


aikataulu pdf-muodossa